8 ideed loodussõbralikuks kingi pakkimiseks

Säravad, värvilised ning rohkete paelte ning rosettidega kingitused kuuse all on küll äärmiselt põnevust tekitavad ning silmapaistvad, ent mitte just eriti praktilised. Kuigi usume, et kingitusele annab vähemalt poole selle väärtusest ilus ja südamlik pakend, siis peame ka tõdema, et kuna pakkepaberi eluiga on niivõrd lühike, siis ei ole nende kasutamine just kõige loodussõbralikum viis. Mis aga ei tähenda, et kingitusi pakkida ei võiks ega peaks!


Tavapärased kaubandusvõrgustikus leiduvad pakkepaberid ja -kotid on pea alati värvitud, lamineeritud (katsudes libedad) ning sisaldavad glitterit ja plastikut, mis tõttu ei ole need ümbertöötlemiseks sobilikud. Sama kehtib ka rosettide ja paelte kohta, millega üldjuhul kingitustele suursugusust ja sära veelgi juurde lisatakse.


1. Jõupaber

Tavaline pruun pakkepaber võib tunduda esmapilgul küll igav ja ühetaoline, aga järgmiste nippide seast leiad kindlasti mõtteid, kuidas seda põnevamaks ning huvitavamaks muuta! PS! Minimalistlik stiil on kasvav trend! Ehk ei olegi tarvis enam tohutult säravaid ja värvilisi pakke kuuse alla?


2. Templid & joonistused

Kui Sul on kunstiannet antud, siis joonista pakkidele ise toredad pildid või sümbolid peale, kui ei, siis võid kasutada ka templeid.


3. Teip

Unusta sel jõuludel läbipaistev kileteip ja kasuta hoopis veebaasil paberteipi või püüa kingid pakendada ilma teibita! Äärmisel vajadusel võid kasutada väikeses kaguses pulgaliimi (paraku ei ole see 100% loodussõbralik valik, ent parem kui tavaline teip).


4. Paelad

Kindlasti on sul kodus sahtlipõhja kuhjunud mitmeid nööri- ja paelajuppe, kasuta need ära! Kui neid ei ole piisavalt, siis kasuta näiteks pabernööri, jutenööri või mõnest (vanast) tekstiilist lõigatud pikki ribasid!


5. Kaunistused

Kaunistustena on super vahva kasutada kõiksugu kuivatatud oksi, taimi ja vilju! Kuivatatud apelsiniviil või kuuseoks loob pakile eripära ning looduslähedust!


6. Tekstiilid, ajalehed, kaardid ja raamatud

Kui sul on kappi seisma jäänud vanu tekstiile, mis enam kasutust ei leia, siis saad ka neid kinkepaberi asemel kasutada. Pakid näevad väga vahvad välja ka ajalehe paberisse, vanasse maakaarti või raamatulehte pakendatult.


7. Purgid, pudelid, puit

Otsi oma kapid ja sahtlid läbi. Ehk on sinna jäänud mõni kasutuna seisev klaasist purk või puidust karbike, mida saad samuti kasutada kingituse pakkimiseks.


8. Kaardid

Paraku on ka enamik poelettidel olevaid kaarte sobimatud ümbertöötluseks. Kui soovid pakkidele lisata nimekaarte või saata lähedastele ja tuttavatele posti teel jõulukaarte, siis eelista lamineerimata paberist/kartongist kaarte, joonista ise või piilu mõnda käsitöökauplusesse või raamatupoodi!

Kui saad ise kingipaki mõnes mitteloodussõbralikus pakendis või varasemast on Sul juba kappi kogunenud kinkekotte ja karpe, siis taaskasuta neid! Mida pikema eluea annad pakenditele, seda paremini on kasutatud nende eesmärk. Enne suurt pakkimismaratoni veendu, kas kingitus üldse vajab pakkimist või oli see juba ostes kenasti pakendatud ja sobib niisama hästi ka kuuse alla? Pärast suurt kinkide avamist veendu, et jäätmed leiaksid ka oma tee õigesse konteinerisse! Ülal pool nimetatud lamineeritud, plastiku ja glitteriga pakendid tuleb panna olmeprügisse, sest neid ei ole võimalik ümber töödelda. Tavapärased jõupaberist ja papist pakendid tuleks aga võimalusel panna paberi- ja papikonteinerisse! Kindlasti võta aga viimasel juhul pakkidelt enne ära teibitükid ja paelad.


Loodussõbralike ja soojust täis jõule!

SIP IT handmade ceramic cups

0