Mõtetest tegudeni - SIP ITi lugu


Hei,


mina olen Evelin, SIP ITi looja ning tegevjuht!

Kõige pealt on mul suur-suur rõõm, et oled siia jõudnud. Olen SIP ITisse pannud kogu oma hinge, oskused, teadmised ja positiivsed emotsioonid ning näha, kui paljudele see bränd on juba tänaseks korda läinud on võimas!

Aastal 2010, jaanuarikuus istusin oma perega kodus teleka ees ning vaatasime koos dokumentaalfilmi jääkarudest. Mäletan hästi põskedel voolavaid pisaraid ning isa selgitusi mulle, kui laususin nutusel häälel: “Aga ma ei taha, et jääkarud surevad!” Kliimasoojenemine. Teema, mida arutasime aktiivselt nii kodus kui koolis, ent ikka tundus see teema meist nii kaugel.

Mitmeid dokumentaalfilme, raamatuid, reise ning mõned aastad elukogemust hiljem, otsustasin 2015. aastal, et, sõltumata mitmelt poolt kostuvast sõnumist “Sa ei saa üksi maailma päästa!”, on iga väike panus maailma jätkusuutlikkuse nimel oluline. Umbes samast ajast saati olen püüdnud teha võimalikult häid valikuid keskkonna ning selle jätkusuutlikkuse heaks. Alustades kilekottidest kuni loomaliha tarbimise vähendamiseni, olen samm-sammult liikunud stabiilselt jätkusuutlikuma elustiili suunas. Pean mistahes elustiili, treeningu, töö, dieedi või ka kõige muu osas kõige olulisemaks tasakaalukust. Ükski äärmuslik muutus ega elustiil ei saa olla püsiv. Nii ka looduse hoidmise jaoks tehtavad muudatused. Me ei pea muutma kõike ja kohe, et midagi saavutada. Me ei saakski seda teha. Kuid väikesed stabiilsed muutused aitavad saavutada rohkem, kui arvata oskame.


Me ei pea muutma kõike ja kohe, et midagi saavutada.

Mind inspireerib loodus. Kui saaksin, veedaksin iga oma hetke mere ääres, metsas või vee all. See tunne, kuidas looduses kõik mastaabid paika loksuvad, on meelihaarav. Sukeldudes sügavasse ookeanisse või jalutades paksus metsas, saad kiirelt aru, kui pisike sa tegelikult kõige selle kõrval oled ning kui väikesed on sinu isiklikud mured. Mitte, et need mured olulised ei oleks, on ikka! Kuid kui meil ei oleks loodust, ei oleks meil keskkonda kus elada, ei oleks puhast õhku, mida hingata, ega toitu, millega oma energavarusid täiendada, meil ei oleks mitte midagi.

Mind teeb nukraks mõte sellest, kuidas minu lastel ei pruugi tulevikus olla võimalust näha neid imelisi loomi ja seda loodust, mida meie täna näeme… aga mida me piisavalt ei hinda ning seetõttu seda lugupidamatult hävitame.


Mu ema on mulle väiksest saati kasvatanud suhtumist: “Käitu kodus nii nagu oleksid kuningalossis, sest siis saad kuningalossis käituda nii, nagu oleksid kodus!” Ning täpselt samasuguse suhtumisega elan ma ka täna ja see ei käi ainult kodu, kuningalossi või hotelli kohta, kus viibin - ka looduse. Kui mina annan täna, homme ja ka ülehomme oma panuse looduse jätkusuutlikuse arenguks, siis saavad ka järeltulevad põlved seda suurema tõenäosusega just sellisena nautida, nagu seda oma helesinistes unistustes ette kujutan.


Üksi me maailma ei muuda, ent koos, samm sammu ja tops topsi haaval on see võimalik.

Kõikidest oma kogemustest, väärtustest ning eesmärkidest inspireerituna olen loonud SIP ITi, sest usun, et üksi me maailma ei muuda, ent koos, samm sammu ja tops topsi haaval on see võimalik. Ma usun, et kui suudan endaga ühte paati tõmmata kasvõi ühe sarnaste väärtustega inimese ning tema jagab oma mõtteid veel järgmisega ning nii edasi, siis on meil peatselt koos üks suur ja vahva seltskond, kellega koos me muudame maailma. Kas sina oled ka meiega?


- Evelin Veermets

SIP IT handmade ceramic cups

0