Stressivabad jõulud

Jõuludega kaasneb tihti üks tohutu ajaga võidu jooks, ringi sagimine ning lõputuna näiv toimetuste nimekiri. Ja kõige selle kõrvalt peaks leidma veel aega, et lihtsalt lähedastega mõnusalt aega veeta ning ilusaid hetki nautida. Mission impossible? Huuh ja... Proovi sel aastal läheneda jõulusaginale rahu ja teadliku suhtumisega, et saaksid keskenduda sellele, mis päriselt oluline on! Kuidas? Siin on Sulle mõned ideed!1. Alusta varem

Ja sellega me seda ka päriselt mõtleme! Kuigi jõulud ei tule kunagi üllatusena, siis mingil põhjusel jooksevad ikka ja alati kõik just viimasel päeval enne pühi kaubanduskeskustes pea laiali otsas ringi. Selle asemel, et viimasel hetkel end ostukeskuses toimuva kaose, tiheda liikluse ning lõputuna näiva poenimekirjaga täitsa hulluks ajada, võta sel aastal eesmärgiks näiteks see, et nädal enne pühi on sul juba kõik valmis! Sel juhul saad pühade meeleollu siseneda rahuliku meelega ning saad seetõttu ka rohkem ilusaid hetki nautida. See ei hõlma mitte vaid kingituste varem välja mõtlemist ning soetamist, vaid ka nende pakkimist ning jõulusöökide ja tegevuste ette planeerimist.


2. Tarbi vähem

Ja seda nii jõulukingituste, jõulutoitude kui ka kõiksugu muude jõuluvidinate kontekstis! Selle asemel, et kuuse alla mõttetuid ja kasutuid kingitusi poetada otsustage hoopis perega ühiselt raha annetada mõnele meelepärasele organisatsioonile, minna sama raha eest puhkusele või veeta mõnel muul moel perega ühiselt aega. Kui kingitused on teie peres au sees, siis selle asemel, et kõigile palju kingitusi teha, loosige igale ühele kindel kingitegija. Nii jäävad üleliigsed asjad poodi, ent üllatusmoment, luuletust lugedes ja kinki avades, säilib!


3. Ära tee kõike üksi! Jõulud on aeg, mida veeta oma pere ja lähedastega. Tee seda! Ära tunne kohustust üksi kõiki ülesandeid täita. Jagage ülesanded pere või sõpradega ära ning nii jääb ka kõigil rohkem vabadust ja aega kogu protsessi nautida!


4. Ära aja taga perfektsust! Muidugi on imeilus, kui iga ehe ripub just õigel kuuseoksal, kingitus on pakitud perfektselt ning jõulusöök maitseb paremini kui Michelini tärniga restoranis, aga veel ilusam on, kui see kõik on päris! Päris emotsioonid, päris tunded ning päris hetked on hoopis olulisemad. Piparkoogid kõrbesid natuke ära? Pole hullu, pane natuke rohkem glasuuri. Ära vaeva end uue plaaditäie küpsetamisega! Tahad just kindla mustriga pakkepaberit, aga ei leia seda kuskilt? Pole hullu, vali mõni teistsugune ja täienda seda mõne toreda kaunistusega!


5. Keskendu vaid kõige olulisemale! Ilmselgelt ei jõua alati kõike, mida tahaks. Oluline on ka puhata ja lihtsalt pühademelu nautida. Neil pühadel keskendu vaid sellele, mis on sulle päriselt oluline ning teeb meele rõõmsaks! Sa ei pea saatma jõulukaarte kõigile oma sõpradele ja tuttavatele, saada veid neile, keda kõige enam väärtustad!


6. Tee endale game plan! Enne kui ostukeskusesse tormad või pühademöllust silme eest must, pane kirja, mida sul täpselt vaja teha on, mida vaja osta on ning kuidas ja mille jaoks valmistuma pead. Puust ja punaselt asjade üleskirjutamisel ei unune olulised asjad ära ning saad rahulikuma südamega protsessi nautida.


Säravat ja meeleolukat lähenevat pühademelu!

SIP IT handmade ceramic cups

0