Tallinna kohvikugiid

Me meeletult fänname kohvikukultuuri! Kohvikus käimine on justkui rituaal või püha. Ainus vahe on see, et seda püha saab pidada mitu korda aastas, mitu korda kuus, mitu korda nädalas ja kasvõi mitu korda päevas. Olgu see hommikukohvi sõbrannaga, pärastlõunane puhkepaus tassitäie hea kohvi ja põneva raamatuga või hoopis õhtune teenautlemine ja inimeste vaatamine ning jälgimine kohviku pingilt... Mõnus, kas pole? Küll aga peab vähemalt meie puhul paika see, et alati kui on vaja kiirelt välja pakkuda kohvik kokkusaamiseks tuttavaga või lihtsalt aja veetmiseks, siis on kõik mõnusad kohad justkui peast pühitud, ükski kohvik ei tule ühtäkki meelde, kuhu minna võiks! Nendeks juhtudeks panime kirja enda absoluutsed lemmikud Tallinnas!


Kohvik NOP

Juba aastaid täielik go to kohvik, kuhu hommikusöögile või brunchile minna ning seda nii sõprade seltsis kui ka üksi tööd tegema või raamatut lugema! Ülimalt põneva ja isuäratava menüüga ning äärmiselt hubase ning koduse interjööriga kohvik Kadriorus, mida ükskord külastades on tõenäoline, et külastad seda ka teist, kolmandat ja kümnendat korda... vähemalt!


Värav Coffee and Toast


Väike, aga imearmas kohvik, kus veedaks kasvõi terve päeva lihtsalt ülimalt kvaliteetset kohvi nautides ja raamatut lugedes! Kõige pisemagi detailini läbi mõeldud ning maitsekas kohvik Tallinna Vanalinna piiril. Põnevate maitsenüanssidega toastid ja Karjase sai mandlicroissantid ootavad Väravasse nii kiireks ampsuks kui rahulikult aja maha võtmiseks. Väravast leiad ka SIP ITi topsid, et saaksid kohvi kaasa ostes teha seda loodussõbralikult ja stiilselt!Lisanna - vegan coffee shop

Nüüd kui Raekoja platsi ehib jõuluturg on Lisanna kohvik kindlasti see, kust peaks oma jõuluturu külastuskäiku alustama või kuhu peaks tee pärast turu imetlemist viima! 100% taimne kohvik võlub oma i-m-e-m-a-i-t-s-v-a-t-e magusate ampsude ning ilmselt (vähemalt) Tallinna suurima taimsete piimade valikuga. Meie leidsime jõuluhooajaks oma lemmiku - piparkoogi cappuccino!


Bekker Pagariäri

Kes meist ei armastaks üht (või kaht?) värsket saiakest või kringlitükki kohvi kõrvale. Või hoopis suussulavaid ekleere ja küpsiseid! Soe ja hubane kohvik, kust leiab nii pidupäevaks tordi kui kringli ja lisaks maitseküllasele KOKOMO kohvile ka väga kvaliteetseid kohvialternatiive. Kui saaks, siis koliksime hea meelega Bekkeri kõrval majja... või hoopis parem... kõrval tuppa! Et igal hommikul värske saialõhna peale ärgata. Bekkerist leaid ka SIP ITi topsid!RØST Pagar

Ilmselt Tallinna kuulsaim (ja seda põhjusega) kaneelisaia paradiis! Hea näide sellest, kuidas lihtsuses peitub võlu! Mõned ahjusoojad saiakesed, kvaliteetne kohv ja rohkem polegi õnneks vaja! RØSTi tasub kiirustada, sest kunagi ei tea, mitu kaneeli- või kardemonisaia sinu ees järjekorras ootav inimene tellib - ilma sa neist igaljuhul jääda ei taha!


Fika leib & kohv


Kohustulik kohvipeatus Telliskivisse sattudes! Fikas ootab ees alati naerusuine barista ning positiivsusest ja soojusest pakatav interjöör. Mõnus koht nii koha peal kohvi nautimiseks kui ka teele kaasa haaramiseks!So Brooklyn


Enne kui Balti Jaama turule hommikul värske kraami järele tormad, võta aeg maha eriti vahvas (ja roosas!) So Brooklyn kohvikus. Sealseid pannkooke, smuutikausse ja bageleid võiksime süüa vist nii hommikuks, lõunaks kui õhtuks!

Rohe Kohvik


Iga päev on koogi päev... kui sa möödud Rohe kohvikust! Lisaks megadele (MEGADELE!) soolastele kaussidele, mille suurus ja maitse ületab igasuguseid ootusi peab ruumi jätma kindlasti ka Rohe kohviku valikus olevatele vegan kookidele! Rohkem midagi me lisama ei hakkagi... neid lihtsad peab ise proovima!


SIP IT handmade ceramic cups

0